ПОЛОЖЕННЯ
Положення
про ХIХ - й Всеукраїнський фестиваль- конкурс аматорських театрів
«Театральний форум 2019»
Загальні положення :
ХIХ - й Всеукраїнський фестиваль - конкурс аматорських театрів «Театральний форум 2019» проходить з 26 по 27 жовтня 2019р. під гаслом «Ветерани, молодь, майбутнє» та має за мету виявлення яскравих творчих колективів, окремих виконавців та подальший розвиток театрального і циркового мистецтва серед аматорів України.
Фестиваль- конкурс пройде під гаслом: «Ветерани, молодь, майбутнє» з метою виявлення яскравих творчих колективів, окремих виконавців та подальшого розвитку театрального та циркового мистецтва.
Засновник та організатор фестивалю - конкурсу:
• Культурно – оздоровчий центр «Цитадель».
Фестиваль- конкурс проводиться за підтримки:
• Оздоровчого комплексу «Лідер»
• Екологічного підприємства «Рада».
• Міжнародного доброчинного фонду «Українська хата».
• Газети «Культура і життя»
Завдання фестивалю- конкурсу:
• Взаємозбагачення творчих шкіл та обмін репертуаром.
• Популяризація розвитку аматорських театральних та циркових творчих колективів.
• Підвищення рівня виконавської майстерності.
• Проведення майстер – класів та творчих майстерень.
Умови проведення фестивалю- конкурсу:
До участі у фестивалі - конкурсі запрошуються аматорські драматичні, музично-драматичні, оперні, балетні, лялькові театри; театри музичної комедії, юного глядача(театри читців, інтермедії, мініатюри та поезії), міміки та жесту; артисти розмовного жанру.
Колективи представляють на конкурс малі сценічні форми, моноспектаклі, етюди, сцени із спектаклів і п'єс, що мають композиційно закінчений характер.
В репертуарі театральних колективів мають бути твори сучасних авторів, а також вистави за творами кращих українських та зарубіжних класиків.
Драматичні гуртки повинні мати в своєму репертуарі багато актову виставу або програму з двох або трьох одно актових п’єс.
Самодіяльні лялькові театри подають на конкурс дві вистави, одна з яких для дітей дошкільного віку, друга для школярів молодших класів.
Самодіяльні театри мініатюр подають програми з творів малих форм на сучасні теми. Тривалість виступів колективів до 30 хв.
Читці подають відомості про репертуар – не менше 2 творів. У репертуарі читців рекомендується мати суспільно значимі твори, один з яких відповідає гаслу фестивалю, тривалість виступу до 12 хв.
Театральні колективи повинні мати візитівки тривалістю виступів до 10 хв.
Сценки, інтермедії, монологи, мініатюри мають виконуватись у гримі та театральних костюмах.
Фестиваль - конкурс проводиться у категоріях А(ветерани), В (дорослі), D (студенти, молодь), С (діти).
Журі фестивалю - конкурсу:
Склад журі фестивалю- конкурсу формується оргкомітетом.
До його складу входять:
Заслужені діячі культури і мистецтв України, провідні викладачі вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, Народні та Заслужені артисти України.
Підсумки підраховують по 10-ти бальній системі.
Журі фестивалю- конкурсу має право:
• Визначати володаря Гран – Прі фестивалю;
• Нагороджувати дипломом відповідного ступеню кілька учасників ( у випадку великої кількості заявникі за відповідними номінаціями та віковіми категоріями);
• Зупиняти виступ , у разі перевищення встановленого часу виступу або при виявленні інших порушень правил зазначених у Положенні фестивалю- конкурсу.
Критерії оцінювання фестивалю- конкурсу:
По кожній номінації фестивалю- конкурсу журі приймає рішення шляхом обміну думками та голосуванням.
Виступи учасників оцінюються за такими критеріями:
• драматургія спектаклю;
• режисерське втілення;
• акторська майстерність;
• художнє, музичне оформлення,костюми;
• сценографія;
• оригінальність рішення;
• загальна культура.
Нагородження учасників фестивалю- конкурсу:
Дипломом Гран-прі нагороджується найкращий учасник фестивалю - конкурсу (одна виконавська одиниця) у трьох номінаціях - ( театр, читець ),отримують кубок або статуетку, сувеніри або подарунки від спонсорів.
• Дипломами І, ІІ, ІІІ ступенів нагороджуються учасники у кожній номінації та віковій категорії, отримують кубок або статуетку, сувеніри або подарунки від спонсорів.
• Викладачі,члени журі, керівники колективів та спонсори отримують почесні дипломи – подяки.
• Журі має право визначати кількість нагороджених, не присуджувати Гран-прі, диплом І, ІІ, ІІІ ступеня.
• У заключному етапі фестивалю - конкурсу беруть участь колективи з кращими конкурсними виступами.
• Програму Гала-концерту визначає режисерсько - постановочна група на підставі рішень журі.
Спеціальні премії:
Спеціальні премії від партнерів, благодійників, меценатів, з якими співпрацює фестиваль- конкурс, а також від членів журі передбачаються для будь – кого із конкурсантів за рішенням журі та організаторів.
Передбачені листи – подяки спонсорам, керівникам колективів за попередньою подачею заявок .
Організація фестивалю-конкурсу:
- Оргкомітет, який приймає заявки на участь у фестивалі - конкурсі, забезпечує умови для конкурсних та концертних виступів, залучає представників засобів масової інформації.
- Оргкомітет створює режисерсько-постановочну групу та організовує роботу
прес - центру.
- Оргкомітет залишає за собою право без оплати учасникам використовувати надані аудіо, та відеоматеріали у рекламних кампаніях фестивалю, в його ході здійснювати фотографування, аудіо,та відео записи і в подальшому розміщувати їх у засобах масової інформації.
- Окрім конкурсних програм кращі колективи та виконавці з числа переможців приймають участь у заходах, які передбачені програмою фестивалю- конкурсу ( відкриття / закриття фестивалю, виїзні концерти та інше).
- Оргкомітет вживає всіх необхідних заходів, на території проведення фестивалю-конкурсу для безпеки учасників, за умови дотримання ними правил поведінки і норм пожежної безпеки.
- Проїзд, харчування і проживання учасники фестивалю-конкурсу та особи, що їх супроводжують, здійснюють за власний кошт або за рахунок відряджуючої сторони.
У дні проведення фестивалю- конкурсу діятиме містечко майстрів та виставка - продаж творів декоративно-прикладного і образотворчого мистецтва, Організатор - Геворкян Надія Петрівна, тел..0671472746
Запрошуємо до участі у роботі виставки народних майстрів та творчі колективи за попередніми заявками. Передбачені листи – подяки майстрам .
Організатор фестивалю- конкурсу протягом двох днів безкоштовно забезпечує усіх учасників фестивалю чаєм, пиріжками та бутербродами.
Фінансові умови. Фестиваль-конкурс не є комерційним заходом:
Оргкомітет фестивалю- конкурсу формує фестивальний фонд за рахунок спонсорських внесків та реєстраційних внесків учасників фестивалю.
Для покриття витрат, пов’язаних з організацією проведення фестивалю- конкурсу, кожен учасник або колектив робить організаційний внесок:
400,00 грн. - читці-виконавці ;
2000,00 грн. - колективи до 10 осіб ;
2500,00 грн. - колективи, що налічують 10 і більше осіб.
Повна сума організаційного внеску може бути також сплачена у день проведення фестивалю-конкурсу.
Пільги на організаційний внесок:
Правом участі без оплати у фестивалі- конкурсі користуються діти -сироти, діти позбавлені батьківського піклування, вихованці дитячих будинків і шкіл – інтернаті. люди з обмеженими можливостями.
Оргкомітет використовує кошти на:
• призовий та нагородний фонд фестивалю- конкурсу;
• послуги з технічного забезпечення фестивальних заходів ( частково), оренду екранів, оренду сценічного обладнання, дизайн сцени в концертному залі;
• оплату творчої роботи журі, ведучих , обслуговуючого персоналу , режисерсько – постановочної групи, оргкомітету, світло та звуко техніків;
• виготовлення фестивальної символіки та сувенірної продукції для почесних гостей, спонсорів та переможців фестивалю ;
• рамки, друкування афіш, дипломів, запрошень, листівок, буклетів, пакетів та інше; обсл. веб-сайту, оплата бухгалтера, гонорари запрошеним професійним артистам;
• організація «Coffee break» для всіх учасників впродовж основних фестивальних днів;
• видатки на канцелярські товари, видатки на роботу оргтехніки , телефонні розмови ;
• оплату інтернету, витрат на господарські потреби непередбачених витрат ;
• харчування членів журі, гостей, обслуговуючого персоналу, акредитованих журналістів, медперсоналу, водіїв, харчування охорони, проживання гостей, членів журі, придбання квітів (журі, гості, гала – концерт),
• оплату праці професійного фотографа, ведучих,телебачення;
• оренда приміщень.
Оргкомітет може забезпечити проживання у 2-х, 3-х місних номерах зі зручностями та двухразове харчування учасників і осіб, що їх супроводжують, із розрахунку 450,00грн., та проживання у 4-х - 6 ти місних номерах зі зручностями на коридорі та двухразове харчування учасників і осіб, що їх супроводжують, із розрахунку 400,00грн, за одну особу на добу , транспортом та екскурсійними програмами за додаткову плату згідно попередньої заявки.
Кошти слід перерахувати до 19 жовтня 2019р. на рахунок:
ТОВ КОЦ “Цитадель” р/р 26006053142056 в ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК” , МФО 321842, Код ЗКПО 32700046 , Платник податку на прибуток на загальних умовах .
Порядок подання заявок на участь у фестивалі. ( Додаток №1 )
Анкети-заявки на участь у фестивалі - конкурсі (зразок додається) необхідно подати оргкомітету до 19 жовтня 2019р.
Документи, надіслані із запізненням, не розглядаються
Авторські права.
-Автор проекту та засновник фестивалю, керуючись діючим законодавством України з охорони авторських прав та інтелектуальної власності, всю друковану продукцію, аудіо, відео,кіно матеріали, які виготовлені в рамках фестивалю , оголошує власністю автора проекту та засновника.
Символ, назва, положення та товарний знак фестивалю є власністю автора проекта та засновника і можуть бути використані іншими сторонами з комерційною та рекламною метою тільки з їх дозволу.
Засновник залишає за собою право:
• використовувати аудіо,відео матеріали у рекламних компаніях фестивалю;
• показ відбіркового та заключного етапу фестивалю по телебаченню;
• запис програм переможців на відео й розповсюдження їх без додаткового гонорару.
Символіка фестивалю- конкурсу:
Товарний знак фестивалю- конкурсу (емблема) включає в себе символ фестивалю та слова «Всеукраїнський фестиваль – конкурс аматорських театрів «Театральний форум 2019»
Фестиваль- конкурс має свою музичну емблему (позивні).
Місце проведення фестивалю- конкурсу:
Будинок культури «Чотири леви”.
Київська область, смт. Гостомель, вул. Радгоспна,37.
Їхати електропотягом до залізничного вокзалу м.Буча, далі маршрутка №16 до зупинки - Будинок культури «Чотири леви”, або маршрутним таксі № 389 від метро « Академмістечко» до зупинки - Будинок культури «Чотири леви” масив Баланівка.
Організатори фестивалю- конкурсу зроблять все можливе, аби Ваше перебування та участь у фестивалі принесли Вам задоволення . Бажаємо Вам творчого натхнення , професійних злетів, добробуту, миру та злагоди.
Контакти оргкомітету. www.citadel.in.ua e-mail: 4111370@ukr.net
067 319-22-45; 050 527-80-33 (директор Центру “Цитадель” Лідія Мельник);
(044) 222-83-97 , 050 189-06-92; 097-556-00-76 (автор та режисер – постановник Ольга Успенська).
Інформація
08.01.2020Фестиваль-конкурс "Золоті ключі 2020"
29 лютого - 01 березня 2020р. – XI - й Всеукраїнський фольклорно – етнографічний детальніше »
29 лютого - 01 березня 2020р. – XI - й Всеукраїнський фольклорно – етнографічний детальніше »
08.01.2020Анонс на 2020
ШАНОВНІ ДОБРОДІЇ! Цей лист є офіційним запрошенням творчим колективам та окремим виконавцям детальніше »
ШАНОВНІ ДОБРОДІЇ! Цей лист є офіційним запрошенням творчим колективам та окремим виконавцям детальніше »
02.10.2018Фестиваль духовної музики “Введенські піснеспіви”
08-09 грудня 2018р пройде X-й ювілейний Всеукраїнський фестиваль духовної музики детальніше »
08-09 грудня 2018р пройде X-й ювілейний Всеукраїнський фестиваль духовної музики детальніше »
24.09.2018Фестиваль «Театральний форум 2018»
26 - 28 жовтня 2018р. XVIII Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів «Театральний детальніше »
26 - 28 жовтня 2018р. XVIII Всеукраїнський фестиваль аматорських театрів «Театральний детальніше »
19.09.201830.09.2018р.Святкова вечірка «Надія, Віра та Любов»
30 вересня 2018 р. Святкова вечірка «Надія, Віра та Любов» Ресторан «Галс» та детальніше »
усі статті
30 вересня 2018 р. Святкова вечірка «Надія, Віра та Любов» Ресторан «Галс» та детальніше »